Vissza

Aktualitások

Folyamatosan dolgozunk azon, hogy minél több rászoruló afrikai gyermeken és családon tudjunk segíteni, s segítségünk minél hatékonyabb, szektorokon átívelő és fenntartható legyen. Helyszíni projektjeink mellett hazánkban is számos előadást és programot szervezünk azért, hogy mindenki megismerhesse Afrika kulturális és természeti értékeit. Igyekszünk minél nagyobb közönséghez eljutni, bemutatni az Afrikáért Alapítvány munkásságát, s minél több támogatót nyerni meg ügyünk érdekében. Eseményeinkről, híreinkről aktualitásainkat böngészve tájékozódhat.

Újévi üdvözlet az Afrikáért Alapítvány elnökétől

2013. január 01.

A 2012-es év egy 10 éves időszak lezárulását, egyben egy új korszak megnyitását jelentette. Ezért nem csupán a 2012-es év retrospektíváját soroljuk fel, hanem az elmúlt 10 év fontosabb mérföldköveit is.
Az Afrikáért Alapítvány egy évtized alatt 12 000 diák iskoláztatását és közel 6000 rászoruló gyermek ellátását támogatta. De hogyan is telt a 10 év?

A hírhez tartozó képek

 ÚJÉVI KÖSZÖNTŐ AZ ALAPÍTVÁNY ELNÖKÉTŐL
Kedves Támogatónk, önkéntesünk, partnerünk!

Mindenek előtt BOLDOG ÚJ ÉVET kívánok az Afrikáért Alapítvány nevében! Másodszor köszönetet szeretnék mondani mindenkinek, aki nélkülözhetetlen együttműködésével előre mozdította nemes ügyünket.
A 2012-es év számunkra meghatározó volt. Hiszen 10 évet magunk mögött tudunk sok áldással és szakadatlan munkával. A mindannyiunkon tapasztalható felülről jövő gondviselésnek köszönhetően egy újabb esztendő küszöbét kézzel fogható eredményekkel léptünk át! Minden újév egyben korszakváltást is jelent. Ennek megfelelően, az Afrikáért Alapítvány számára 2013 egy új korszak kezdetét jelzi. Ezért nem csupán „Áldott és boldog új esztendőt kívánunk”, hanem - mintegy küldetésünk betöltéséhez - mindenkinek egyéni és közös céljai eléréséhez Istentől áldott új korszakot kívánunk a munkásságunkat nyomon követők számára.
10 év alatt beigazolódott, hogy a boldogság egyik forrása nem más, mint másoknak örömet szerezni. Támogatóinkkal együtt büszkén mondhatjuk, hogy mindannyiszor, amikor az elmúlt évtizedben - közelről vagy távolról, virtuálisan vagy személyesen - mosolyt varázsoltunk egy afrikai gyermek arcára, könnyet töröltünk egy masszáj árva szeméről, vagy éppen egy életmentő falat kenyeret biztosítottunk egy éhező kongói menekültnek, akkor megtöltöttük tartalommal az év elején szokás szerint elhangzó „Boldog új évet!” kívánságot. A tudatos és tudatlan jó cselekedetek ezen pillanatai a mi boldogságunkat is előidézik, valamint áldást hoznak saját életünkbe. Hiszen „aki mást felüdít, maga is felüdül.” (Példabeszédek 11:25.) Az alapítványunk 10 éve változatlan szlogenként hangoztatja, mert hiszünk abban, hogy: SEGÍTENI MÉG MINDIG KIVÁLTSÁG!
Minden új év kihívásokat, sikereket, és nehézségeket is tartogat; a felhőtlen esztendő illúziójának elkerülése végett kívánunk inkább
pozitív gondolkodást, optimista hitet, meghátrálás nélküli kitartást, összetartást, és sok-sok szeretettel teli évet minden támogatónknak, önkéntesünknek, partnerünknek, és támogatottunknak! Ezekek a felsorolt erények jelentették az előmenetel titkát számunkra is az elmúlt időszakban.

Tisztelettel:
France Mutombo
 


 Tisztelt Támogatónk!

Ahogy France Mutombo év eleji köszöntő leveléből is kiderül, alapítványunk számára a 2012-es év egy 10 éves időszak lezárulását, egyben egy új korszak megnyitását jelentette. Ezért nem csupán a 2012-es év retrospektíváját soroljuk fel, hanem az elmúlt 10 év fontosabb mérföldköveit is.
Az Afrikáért Alapítvány egy évtized alatt 12 000 diák iskoláztatását és közel 6000 rászoruló gyermek ellátását támogatta. De hogyan is telt a 10 év?
2003-ban 200 tanulóval átvettük a College Othniel iskola működtetését.
2005-ben a szervezet kiemelt fejlesztési programba kezdett. Iskolaépítés, egy szociális és oktatási gyermekközpont alappilléreként: az első, 8 tantermes épületblokk elkészült. A Caro Árvaház támogatott intézményünk lett, elindítottuk a mini ABC projektet az árvaház javára.
2006 őszén megnyitottuk a magyar támogatásokból újjáépített, önállóvá vált intézményünket, az Othniel Általános és Középiskolát.
Jelenleg mintegy 400 gyermeknek biztosítunk kedvezményes oktatást iskolánkban a diáktámogatási program segítségével.
Több nemzetközi és hazai szervezettel építettünk ki együttműködési kapcsolatot projektjeink megvalósítása érdekében.
2007-ben Etiópiában is elindítottuk a diáktámogatási programot, és részt vállaltunk az árvaház felújításában.
2008-ban újabb iskolát sikerült felépíteni Kongóban 400 vidéki gyerek számára. Az Alapítvány akkor közel 600 diák tanulását segítette, mintegy 500 hazai támogató hozzájárulásával. Egy magyar munkatársat helyeztünk ki Kongóba az iskolát érintő reformok elindítására, továbbá Ngamanzo faluban felavattuk a magyar támogatásból épült iskolánkat. Szintén ugyanebben az évben önálló intézményként létrehoztuk a La Providence Árvaházat 20 árva gyermek számára.
Betegségmegelőző előadásokat szerveztünk, és egészségnapokat bonyolítottunk le vidéki falvakban. Egészségügyi- és gyógyszercsomagokat, ruhaneműket és tanszereket juttattunk el támogatott intézményeinkbe. Számos kórházat és egészségügyi központot újítottunk fel és láttunk el gyógyszerszállítmánnyal.
2009-ben az Othniel College udvarán befejeztük a kútfúrást magyar és külföldi támogatásokból. Továbbá szervezetek és más magyar támogatók segítségével megvalósítottuk adományosztó segélyakciónkat a gomai menekülttáborban élők számára.
2010. év eredményei: Első kongói missziós utunk (2009. szeptember - 2010. február) során új reformok bevezetése a College Othnielben: 1.) Az oktatás színvonala és minőségének emelése 2.) A diák-és árvatámogatási program hatékonyabbá és átláthatóbbá tétele, az adminisztrációs hibák kiszűrése 3.) Szemléletváltoztatás a diákok, a szülők és a tanári kar körében is a felelősségteljes gondolkodás elsajátítása érdekében 4.) Rendszeres szülői értekezletek szervezése: iránymutatást kaptak arról, hogyan tudják otthon hatékonyan követni és ellenőrizni gyermekeik iskolai munkáját. 5.) Tanárok részére továbbképző szemináriumok szervezése.
2011 év fő mérföldkövei:
• 4 hónapos missziós utunk véget ért 2011. januárban (2010. augusztus – 2011. január) Ennek eredményeképpen az iskola több mint 50 alkalmazottjának állandó fizetését biztosítjuk. Bevezettük a privilege programot, amelynek lényege, hogy a jó tanulókat fokozatosan egyre nagyobb tandíjkedvezményben részesítjük. Ezzel a diákokat tanulásra, a szülőket pedig felelősségteljes hozzáállásra ösztönözzük. Új szakok bevezetése az iskolában: Szabás – varrás szak, Informatika szak, Angol tanóra. Új számítógép terem a College Othnielben (több mint 20 db számítógép üzembe helyezése) Adományokból aggregátor felállítása a College Othniel területén. További osztrák, német, belga és magyar adományok eljuttatása a rászorulóknak oktatási, szociális és egészségügyi területen. 2011. május: 100%-os érettségi eredmény a College Othniel-ben
• Első sikeres EVS pályázatból 6 magyar önkéntes kiküldése intézményeinkbe a College Othnielbe és a La Providence Árvaházba. A csoport tagjainak fő feladatai: formális- és informális oktatás nyújtása az oktatás színvonalának emelése érdekében. Informatikus, francia nyelvű korrepetitor, angol nyelvű korrepetitor, ápolónő (higiénia és betegség prevenciós tanfolyamokat szervez gyermekek számára); szociális segítők az árvaházban.
• A Restore a child amerikai partnerszervezet támogatásából nyáron elindítottunk egy varrás-szabás kört olyan szegény özvegyek részére, akiknek nincs szakmája, és ennek következtében megélhetési gondokkal küzdenek.
• Árvaház vásárlási projekt, miközben 11 árvánk mindennapi szükségleteiről gondoskodunk (az ingatlan 2012-ben az összegyűlt támogatásoknak köszönhetően az alapítvány tulajdonába került).
• Humanitárius Turizmus Tanzániába, melynek eredményei: két intézmény látogatása (egy masszáj árvaház és egy masszáj iskola); humanitárius turisták által összegyűjtött ajándékok (iskolai felszerelések, könyvek, játékok) átadása az árva - és más rászoruló gyermekeknek; vízgyűjtőrendszer felállítása az iskola udvarában.
• Hazai (NEA) és nemzetközi (HAND, EVS) pályázatok elnyerése; Konferenciákon („New Voices” Nyitókonferencia, JPA, azaz AKCS-EU Parlamenti képviselők 21. találkozója) való részvétel; Számos tolerancia-és szemléletformáló előadás tartása, fotókiállítások, kulturális programokon való részvétel (Kongó Missziós Est, Születés Hete, Afrika Ünnepe, Hazai Civil Fesztivál és Fórum, Nyelvparádé, Karácsonyi Évzáró Est)
2012-ben olyan régi és új kezdeményezéseknek és projekteknek örülhetünk, mint például:
• „Hagyj nyomot!” innovatív online adományozási rendszer
• A La Providence Árvaház megvásárlása (36 000 USD értekben)
• 5 önkéntes kiküldése Kongóba (második sikeresen elnyert EVS Pályázatunknak köszönhetően)
• 3 megnyert EU-s pályázat
• 2 Humanitárius Turizmus út (Tanzánia, Kongó)
• Több mint 20 nívós média megjelenés
• 3 nagy rendezvény (Sajtótájékoztatóval egybekötött nyitórendezvény szervezetünk 10 éves fennállásának alkalmából, Afrika Napok, 10 éves Születésnapi Rendezvény)

Magyarországon mindeddig közel 200 település 150 intézményébe jutottunk el ismeretterjesztő és tolerancia előadásunkkal, közel 30 önálló fotó-, gyermekrajz- és tárgykiállítást, valamint több tucat fesztivált rendeztünk. Számos újságban és televízió műsorban jelentünk meg. (MTV, TV2, ATV Világ Arcai, Civil Rádió, Kossuth Rádió, Neo Rádió, Mária Rádió, Life Network, Origo, Népszabadság, Courier Magazin EU-AKCS Magazin, Magyar narancs, Nők Lapja Cafe).
2007 óta 7 humanitárius turizmus és 11 missziós utat szerveztünk, 4 kórházat újítottunk fel; több mint 130 önkéntest és támogatót, valamint 130 tonnányi segélyszállítmányt jutattunk el Afrikába.
Az elmúlt év során komoly fejlődési lendületet sikerült vinni az Alapítvány életébe és az általa fenntartott intézmények működésébe. Hosszú út áll még előttünk, mire minden elképzelés a gyakorlatban megvalósul, de elindult egy pozitív változást hozó, új, biztos alapokat nyújtó folyamat. Egy új korszak kezdődött az Afrikáért Alapítvány életében. Mindemellett szeretnénk megköszönni minden támogatónknak, önkénteseinknek, valamint összes együttműködő partnerünknek, hogy hozzájárultak a munkánk sikeréhez!