Vissza

Aktualitások

Folyamatosan dolgozunk azon, hogy minél több rászoruló afrikai gyermeken és családon tudjunk segíteni, s segítségünk minél hatékonyabb, szektorokon átívelő és fenntartható legyen. Helyszíni projektjeink mellett hazánkban is számos előadást és programot szervezünk azért, hogy mindenki megismerhesse Afrika kulturális és természeti értékeit. Igyekszünk minél nagyobb közönséghez eljutni, bemutatni az Afrikáért Alapítvány munkásságát, s minél több támogatót nyerni meg ügyünk érdekében. Eseményeinkről, híreinkről aktualitásainkat böngészve tájékozódhat.

Afrikai mesén alapuló színdarab bemutatása

2014. december 16.

Ismerjük egymást? projektünk keretein belül, amelyet a Norvég Civil Támogatási Alap támogatásával valósítunk meg, a Lauderes gyerekek bemutatták érdekes és tanulságos színdarabjukat három vidéki iskola tanulóinak. Gratulálunk nekik!

A hírhez tartozó képek

A Lauderes iskolások szeptembertől arra készültek, hogy bemutassák színdarabjukat, amely a Tshibawu, a sérthetetlen törvény címet viseli. Decemberben három város iskolásainak; Bőcs, Berettyóújfalu, Ózd adták elő a tehetséges gyerekek tanulságos előadásukat.

A történet röviden: Karaba, a sérthetetlen törvények megalkotója és Anyja, uralkodik az erdő mélyén található Garamamende lakóin. A törvények: ne emlékezz, ne álmodozz, ne ünnepelj, ne számíts senkire, csak dolgozz. A lakók csupa szürkében járnak, az összes szín kiveszett életükből, amely egyben az érzelmeket is jelképezi. De Liza, aki még mer emlékezni és álmodni felbosszantja Karabát, aki ezért elüldözi a faluból. Liza és egy furcsa idegen elindulnak megkeresni a színeket az erdőben, felszabadítják a morkokat és végül merszerzik a sárga, a kék és a piros kristályokat. Karaba hatalmát megdönti a két kalandor, a színek visszatérnek Garamamende lakói életébe és még a sérthetelen törvények királynőjének is megbocsátanak.

A színdarabot mind három helyszínen beszélgetés követte, a programban részt vevő iskolások megismerkedhettek egymással, megvitathatták az előadás tanulságát. Az első találkozás a gyerekek között kicsit szégyenlősen, de jó hangulatban telt el.

Köszönjük a felkészítő tanároknak, Juditnak és Gábornak kitartó munkájukat és Paulonak a zenei aláfestést!

Olvasd el, hogy miről is szól az Ismerjük egymást? projektünk!