Vissza

Aktualitások

Folyamatosan dolgozunk azon, hogy minél több rászoruló afrikai gyermeken és családon tudjunk segíteni, s segítségünk minél hatékonyabb, szektorokon átívelő és fenntartható legyen. Helyszíni projektjeink mellett hazánkban is számos előadást és programot szervezünk azért, hogy mindenki megismerhesse Afrika kulturális és természeti értékeit. Igyekszünk minél nagyobb közönséghez eljutni, bemutatni az Afrikáért Alapítvány munkásságát, s minél több támogatót nyerni meg ügyünk érdekében. Eseményeinkről, híreinkről aktualitásainkat böngészve tájékozódhat.

Ismerkedjünk...szubjektív szemmel!

2015. április 24.

Az Ismerjük egymást? projektünk a Norvég Civil Támogatási Alap segítségével jött létre abból a célból, hogy a magyarországi iskolások és tanáraik számára bemutassa az emberek különbözőségeit és megoldási javaslatokkal szolgáljon a mindennapokban felmerülő konfliktusaikra- mindezt játékosan, a gyerekek és pedagógusok aktív bevonásával.

A hírhez tartozó képek

Az Ismerjük egymást? projektünk szemléletformáló iskolai előadássorozata legutóbb a Szubjektív Értékek Alapítvány kurátorának, Jósa Bálintnak a közreműködésével folytatódott tovább. A részvevő bőcsi, ózdi és berettyóújfalui iskolák diákjai lelkesen vettek részt Bálint irányításával a különböző feladatok megoldásában, valamint együtt próbáltak megoldásokat találni az egymás között felmerülő iskolai problémáikra.

Jósa Bálint aktívan részt vállal abban is, hogy az ún. 'No Hate Speech Movement'-et megismertesse az iskolákkal. De mit is takar ez a fogalom?

"Az internet lehetőséget teremt arra, hogy médiatartalmakat hozzunk létre, tegyünk közzé, osszunk meg és fogyasszunk, ezzel elősegítve a részvétel, az elkötelezettség és az önkifejezés teljes megvalósulását. A közösségi hálózatok fejlődésével mindannyian különféle módon részesei lehetünk a kibertérnek, a barátainkkal való kapcsolattartástól kezdve az új kapcsolatok kialakításán át egészen a tartalom-megosztásig és az önkifejezés felfedezéséig. Ez az online tér új lehetőségeket teremt számunkra: összekapcsolódhatunk másokkal olyan ügyekben, olyan ügyekért, amelyeket szívünkön viselünk. Ugyanakkor áldozattá, visszaélés és emberijog-sértés tárgyává is válhatunk, többek között a gyűlöletbeszéd és az internetes zaklatás (cyberbullying) különböző formái miatt. Az online világban is ugyanúgy vannak értékek. A gyűlöletbeszéd* nem új jelenség, sem az interneten, sem az emberi jogok tárgyában. Azonban online dimenziója és a demokratikus folyamatokra mért lehetséges kártékony hatása új okokat ad a cselekvésre."

“A gyűlöletbeszéd, az Európai Tanács definíciója szerint, magába foglal minden olyan megnyilvánulást, amely etnikai alapú gyűlöletet, idegengyűlöletet, antiszemitizmust vagy a gyűlölet más, intolerancián alapuló formáját terjeszti, ösztönzi, népszerűsíti vagy igazolja; beleértve az agresszív nacionalizmus és etnocentrizmus, kisebbségek, bevándorlók és bevándorló származású személyek elleni diszkrimináció és ellenségesség által kifejezett intoleranciát.”

A Szubjektív Értékek Alapítvány célcsoportjai egyetemi, főiskolai, középiskolai helyszínek, valamint fesztiválok, ahol hatékonyan fel tudják hívni a figyelmet a gyűlöletbeszédre. Minden esetben egy helyi témát, illetve problémát is felkarolnak, amit a helyiek tölthetnek meg tartalommal.

Figyelem: Fejér, Komárom-Esztergom vagy Veszprém megyeiek! Ha szeretnétek aktívan tenni a gyűlöletbeszéd ellen, jelentkezzetek a facebookon az ingyenes regionális képzésre!

Mi az Afrikáért Alapítványnál úgy gondoljuk, hogy ez a kampány is hozzájárul a gyerekek egymás közötti toleranciájának növeléséhez, egy színesebb világ megteremtéséhez. Ha egyetértesz velünk, csatlakozz Te is a ' nohatespeech' kezdeményezéshez!